Co to jest kiwok silikatowy? To wspołczesna, bardziej praktyczna wersja starych kiwoków wykonywanych z metalowych sprężyn uszczelniaczy silnikowych - zwanych potocznie zimeringami. Nie wiem co to jest silikat, swoje "sprężynowce" kręcę z żyłki, ważne jest że się sprawdzają, są wygodnym narzędziem dla mormyszkarza, zwłaszcza "bezmotylkowca"
Zalety
Uniwersalność - skracając długość kiwoka w silikonowej obsadce uzyskamy czujnik/generator drgań nadający się zarówno do mormyszki jak i małej błystki. Jeżeli łowimy z dna, wydłużony kiwok będzie informował nas o właściwym ułożeniu wabika - kto nie wie o co chodzi, niech zajrzy TUTAJ
Częstotliwość. Druga korzyść z silikatowego kiwoka jest taka, że bardzo łatwo nadać szybkie drgania mormyszce, a to jest to, co pasiaki lubią najbardziej.
Oprócz powyższych zalet kiwok ten najlepiej współpracuje z wędką, jest jednocześnie przelotką końcową, Ma to jedną wadę,ale o tym za chwilę.
Wady - są.
Ciężko o zróżnicowaną "grę" przynętą Po prostu spiralka z żyłki jest dość ciężka i działa na zasadzie bezwładność - sprężystość. Także jeżeli już gra, to szybko i ciężko jest zmienić częstotliwość drgań, bo kiwok zgaśnie.
Druga sprawa to ogólna koncepcja kiwoków centralnie przelotowych - potrafi zamarznąć. Dzięki formie spiralnej a nie rurkowej odmraża się go bardzo szybko. Wystarczy pocycać i przedmuchać spiralkę, będzie grał dalej.
Witam kolego czy moglbys opisac jak zrobic i z jakich materialow wykonac kiwok typu igla pozdrawiam
OdpowiedzUsuńCześć. Tu wielkiej filozofii nie ma - materiały to zazwyczaj naciągi do bębna perkusyjnego lub też folie poliwęglanowe.Naciągi to w muzycznym sklepie, folie poliwęglanowe są w handlu jako ochraniacze ekranów telefonów/tabletów na znanym portalu aukcyjnym. W obu wypadkach najważniejszą sprawą jest dobór grubości do naszych potrzeb, poza tym technicznie to przygotować szablon kiwoka z cienkiej blachy miedzianej, odrysować na folii, naciągu i wyciąć. Otwory wypala się rozgrzaną igłą. Jeżeli chcesz mieć ładnie, równo i dużo, to polecam wizytę w studiu reklamy posiadającym ploter do wycinania, lub świadczącym podobne usługi wodą/laserem. Trzeba mieć przygotowany plik - z rysunkiem kiwoków, maszyna zrobi resztę.
UsuńNa początek to polecam klisze RTG do nauki wycinania kiwoków ręcznie.
Pozdro.
Dzieki kolego za odp moglbys nakrecic filmik z prudukci tych kiwokow tzn "igły" :) pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na dalsze materialy :)
UsuńWitam można opis lub filmik jak taki kiwok wykonać Pozdrawiam
Usuń